Június 9-10-11-én mutatja be a kecskeméti Katona József Színház társulata Krisztus szenvedéstörténetét a festői szépségű kecskeméti Arborétumban.
Immár hagyomány, hogy június második hétvégéjén az ország minden részéből elzarándokolnak nézők Kecskemétre, az Újvilág Passió előadásaira.
A 2017-es bemutatónak különleges hangsúlyt ad, hogy a hírös város színháza látja vendégül az Europassio Szövetség kongresszusát, amelyre Ausztriából, Németországból, Olaszországból, Belgiumból, Franciaországból, Spanyolországból, Lengyelországból, Romániából, Csehországból, Horvátországból, Hollandiából, Szlovéniából és az Egyesült Királyságból érkeznek küldöttségek. A találkozó kiemelkedő eseménye az Újvilág Passió megtekintése.
A kecskeméti Katona József Színház 2012-ben vállalkozott először arra, hogy Krisztus szenvedéstörténetét szabadtéren, a hagyományokhoz ragaszkodva, ám keretjátékba ágyazva mutassa be.
Az előadás alkotói mai, magyar produkció megvalósítására törekedtek, ezért a produkció szövegkönyve esősorban az Evangéliumra támaszkodik.
A főbb szerepekben Porogi Ádámot, Kőszegi Ákost, Hajdú Melindát, Ferencz Bálintot, Hegedűs Zoltánt, Kiss Jenőt, Körtvélyessy Zsoltot, Fazakas Gézát, Szokolai Pétert, Zayzon Zsoltot, Aradi Imrét, Magyar Évát, Csombor Terézt láthatják.
A látványos koreográfiát Lukács László, a Kecskemét Táncegyüttes vezetője készítette, az előadásban a táncegyüttes táncosai mellett kecskeméti amatőr szereplők is közreműködést vállaltak.
Az előadás zenei anyagát Kövi Szabolcs zeneszerző alkotta. A jelmezeket Kiss Bori, a díszlet- és látványtervet Szlávik István készítette.
Rendező: Cseke Péter.
Jegyek válthatók a kecskeméti Katona József Színház jegypénztáraiban, vagy online a http://kecskemetikatona.hu/hu/jegy-berlet/online.html címen.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.