A NAV kedden tette közzé, hogy rendszeresen nyilvánosságra hozza az előre meghatározott ellenőrzési helyszíneket, és máris itt a lista, mely megyékben, milyen vállalkozásokat fognak felkeresni a következő 2-3 hétben.
A Bács-Kiskun megyei NAV-igazgatóság március 13-án és 14-én Kecskeméten és Kiskunfélegyházán ellenőrzi az online pénztárgépek éves felülvizsgálatát.
A NAV Vas Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai
a március 13-ával kezdődő héten fokozottan ellenőrzik Vas megye területén a személyszállítási szolgáltatást végzőket. Az ellenőrzések során kiemelt figyelmet fordítanak a nyugta-, számlaadási kötelezettség teljesítésére.
A NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai
március 13-tól - 17-ig az Országos Étterem Hét rendezvénysorozathoz kapcsolódóan fokozottan ellenőrzi Budapest belvárosában működő vendéglátóhelyeket. Ennek során kiemelt figyelmet fordítanak a bizonylatadási kötelezettség teljesítésére, az alkalmazottak bejelentésének vizsgálatára, valamint az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetésére. Ezzel egy időben a taxis személyszállítóknál is várható hasonló irányú ellenőrzés.
A NAV Baranya Megyei Adó- és Vámigazgatósága adóellenőrei és pénzügyőrei
március 13-ától 17-éig Baranya megye településein elsősorban olyan üzletekben folytatnak le ellenőrzéseket, amelyekkel kapcsolatos telephely bejelentési kötelezettségüket az adózók elmulasztották teljesíteni.
Március 20-ától a hónap végéig az ellenőrök kiváltképpen a NAV nyilvántartásai alapján pénztárgépükkel kapcsolatos szervizelési kötelezettségüket elmulasztók körében folytatnak le vizsgálatokat, de az online berendezéseiket kirívóan keveset használó adózók számíthatnak forgalomszámlálással végrehajtott ellenőrzésre is.
A NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai
a március 13-ával kezdődő héten a megye településein fokozottan ellenőrzik az építkezéseken foglalkoztatottak társadalombiztosítási bejelentését. Az ellenőrzés célja az úgynevezett „fekete foglalkoztatás” visszaszorítása, az adójogszabályokkal történő visszaélések felszámolása, a költségvetés érdekeinek védelme.
A NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatósága operatív ellenőr munkatársai
március 13-tól 14-ig tartó időszakban Balatonfüreden és Veszprémben,
március 16-tól 17-ig pedig Pápa, Tapolca, Balatonfüred és Veszprém városokban (és környékén) folytat le online pénztárgépek jogszerű használatával kapcsolatos ellenőrzéseket, továbbá az operatív adóellenőrök vizsgálják a nyugtaadási kötelezettség teljesítését, az alkalmazottak adóhatósághoz történő bejelentésének szabályszerűségét is.
Az érintett adózói kör: piaci árusok, szépészeti szolgáltatásokat nyújtók, taxisok, valamint vendéglátó tevékenységet végző adózók.
A NAV Pest Megyei Adó-és Vámigazgatóságának munkatársai
március 23-án, Inárcs településen az online pénztárgépek jogszerű használatával, valamint jövedéki termékek forgalmazásával összefüggő, átfogó teljes települést érintő egész napos ellenőrzéseket végez.
Tovább dolgoznak a Via Transilvanicán.
A Portfolio konferenciáján zajlott panelbeszélgetés résztvevői egybehangzóan úgy látják: az állam magára hagyta az ágazatot. Arra keresték tehát a választ, hogyan kezelhetők az alapproblémák a közös jövő érdekében?