Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata kiemelten kezeli a város lakóinak élet- és vagyonbiztonságát. A városvezetés elismeri a kecskeméti hivatásos tűzoltók lakosság érdekében végzett magas színvonalú munkáját. Az elismerések mellett mindez megmutatkozik a szervezet egyre növekvő mértékű pénzügyi támogatásában is.
A káresetek felszámolásakor nagyon fontos szempont, hogy a tűzoltók gyorsan kiérkezzenek a helyszínre, és korszerű felszerelésekkel minél hatékonyabban tudjanak segíteni.
A feladat teljesíthetősége érdekében a tűzoltóság belső élete speciális jellemzőkkel bír, 24 órás állandó üzemelésű, ezért a felszereléseire, használati tereire, tárgyaira jutó terhelés jelentős, melyek megújítása állandó feladatot jelent. A támogatásból beszerzett eszközök ezt a célt is szolgálják.
A négy millió forintos támogatási összeg felhasználásánál elsődleges szempont volt, hogy a beszerzett eszközök kiegészítsék a meglévő tűzoltó-technikai eszközállományt, továbbjavítsák a tűzoltást, életmentést, valamint a hatósági tevékenységet végző állomány feladatellátásának körélményeit.
A polgármester asszony köszönetet mondott az áldozatos, felelősségteljes munkáért, amit a tűzoltók tesznek Kecskemét és a környező települések lakosainak védelme érdekében.
A tűzoltók munkáját segítő eszközöket ünnepélyes keretek között adta át Szemereyné Pataki Klaudia polgármester Marozsi András tű. alezredesnek, a Kecskeméti Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetőjének, Salamon Anita tű. ezredes, gazdasági igazgatóhelyettesnek, Dobai Gergely tű. alezredes, tűzoltósági felügyelőnek és Varga Gergely tű. százados, tűzoltóparancsnok-helyettesnek.
A Kecskeméti Tűzoltóparancsnokságot Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata mellett még Városföld, Jakabszállás, Helvécia és Nyárlőrinc települések önkormányzatai is támogatták.
Három, egyenként több mint 10 méter magas lift az épült állomáson.
Már 13 kistelepülésen sikerült korszerűbbé és kényelmesebbé tenni a várakozási feltételeket és vonzóbbá a vonatozást a programban, mellyel Berkenye is jól járt.