A Kárpát-medencei diákság figyelmét felkeltő történelmi versengés döntőjébe 21 csapat került be. Közöttük volt "Kínok kutatói" néven a Kecskeméti Szakképzési Centrumhoz tartozó Szent-Györgyi Albert Szakgimnázium és Szakközépiskola csoportja Jäger Erzsébet tanárnő felkészítésével.
Az elmúlt év őszén hirdette meg az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő azt az országos középiskolai tanulmányversenyt, amely a GULÁG Emlékbizottság szakmai védnökségével, az Emlékév alkalmából került lebonyolításra.
A január 19-én, Budapesten megrendezett döntő végső, szűkített létszámú fordulójába már csak hat csapat került be; a kecskemétiek szoros holtversenyben a kilencedik helyen végeztek. Az Ujváry Gábor professzor vezette zsűri, diáktársak, szakmai kísérők és a sajtó előtt zajló megmérettetés résztvevői kép-, idézet- és vaktérkép felismerésben, ppt-előadásaikkal, interaktív szóbeli feladat teljesítéssel, majd zárásként történelmi vádbeszédekkel mutatták be több hónapos komoly és szabadidőt bőven igénybe vevő felkészültségüket.
A "Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékéve" kiemelt program-sorozatból Kecskemét és Bács-Kiskun megye is kiveszi részét. A versenyhez kapcsolódóan február 24-25-én Kecskemét városa ad otthont a most lezárult megmérettetésben jeleskedett diák közösségek szakmai találkozójának, s workshopnak.
A fővédnök Szemereyné Pataki Klaudia polgármester asszony meghívó levelét és a vendéglátó város promóciós mappáját Hörcsök Imre képviselő, Kecskemét Megyei Jogú Város Értékmegőrzési Bizottságának elnöke és Hajagos Csaba történész, muzeológus, a projekt-gazda Kecskeméti Katona József Múzeum munkatársa, témagazda adta át a kárpátmedencei régió ifjú képviselőinek. A házigazdák között nagy izgalommal készülnek a diák és felnőtt szentgyörgyisek is.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.