Az intézmény szenátusának közelmúltbeli egyhangú támogatását követően, az emberi erőforrások miniszterének javaslatára Dr. Ailer Piroska főiskolai tanár, a Pallasz Athéné Egyetem eddigi ideiglenes intézményvezetője Áder János köztársasági elnöktől átvette rektori megbízását Budapesten, a Sándor-palotában.
Az államfő kedden kora délelőtt négy rektori megbízást adott át ünnepélyes keretek között a Köztársasági Elnöki Hivatal patinás épületében. Áder János, a Pallasz Athéné Egyetem rektori feladatainak ellátásával 2017. január 1-től, három évre Dr. Ailer Piroska főiskolai tanárt, eddigi ideiglenes intézményvezetőt bízta meg.
Dr. Ailer Piroska 1998-ban szerzett gépészmérnöki diplomát a BME Közlekedésmérnöki Karán. Ezt követően 1998 augusztusától 2005-ig hivatásos katona volt, 2003-ban doktorált, disszertációját a BME Közlekedésmérnöki Karán a kisteljesítményű gázturbinák modellezése és nemlineáris irányítása témakörben írta. Ez idő alatt tanított a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen, majd 2005 márciusától 2013 júniusáig a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. budapesti Kutatási és Fejlesztési Központjának fejlesztőmérnöke, később fejlesztési csoportvezetője lett.
Egy éven át dolgozott 2007-től a berlini Hasse&Wrede GmbH-nál, ugyancsak fejlesztőmérnökként. Irányítása alatt jött létre 2011-ben a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar Járműtechnológiai Tanszéke, melynek előbb munkatársa, később tanszékvezetője lett. Tanított a BME Gépjárművek Tanszéken adjunktusként és 2013-tól az intézmény 2016. július 1-i integrációjáig volt a Kecskeméti Főiskola rektora. A PAE megalakulásától 2017. január 1-ig az egyetem ideiglenes intézményvezetője.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.