Idén hetedik alkalommal ültettek iskolások bevonásával a reményt és megújulást szimbolizáló nárciszhagymákat az Ölelő Kéz Ápolási és Hospice Alapítvány szervezésében Kecskeméten, a "Méltóság Mezeje" kőnél.
Egyszer mindenki életében eljön a fájdalom és a szenvedés, de nem mindegy, hogyan kell átélnünk. A Városháza és a Nagytemplom közötti Méltóság mezeje felhívja a figyelmet az idősek, a betegek és a szenvedő emberek iránti együttérzésre, a társadalom összefogásának szükségességére.
- Ez a nap a szenvedő emberekről szól, és azokról, akik szakmájukkal és hivatásukkal segítik jobbá tenni ezeknek az embereknek a napjait, hogy méltósággal tudják megélni szenvedéseiket – mondta köszöntőjében Mák Kornél, Kecskemét alpolgármestere.
- Az emberi méltóság az egyik legfontosabb olyan értékünk, ami többé tesz bennünket – tette hozzá.
Rigóné Kiss Éva, a Máltai Szeretetszolgálat kecskeméti vezetője beszédében megemlékezett idén nyáron elhunyt édesanyjáról is. Külön megköszönte a munkáját azoknak a nővéreknek, orvosoknak és az Ölelő Kéz Ápolási és Hospice Alapítvány munkatársainak, akik enyhítik a betegek szenvedését, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat kelljen elviselniük életük utolsó napjaiban, heteiben.
- Legyetek gyengédek azokhoz, akik nálatok gyengébbek vagy szenvednek – adta útravalóul az eseményen jelenlévő több mint száz általános iskolás gyereknek.
Boda Éva, a megyei kórház Onkológiai Központjának főorvosa felidézte, hogy az 1950-es években Kanadából indult a kezdeményezés, hogy empátiával és segítőkészséggel közelítsünk rászorulókhoz. 1998-ban Lengyelországban a Szent Lázár Hospice Alapítvány ültetett először nárciszt gyerekek bevonásával, ami azóta világszerte elterjedt.
- A fájdalom az, amitől legjobban félünk. Csillapítását hitvallásunknak tűztük ki – mondta.
Az ökumenikus áldás után következett az a rész, amit a gyerekek valószínűleg a legjobban vártak: önfeledt kacagás közepette a levegőbe repítették a kezükben szorongatott sárga lufikat, majd elültették a nárciszhagymákat.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.