A három önkormányzati intézmény uniós forrásból, több mint 450 millióból újul meg.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében nyert központi forrás Kecskemét önkormányzata, hogy felújítsanak egy bölcsődét és egy óvodát a városban.
A legnagyobb összegű fejlesztés a körülbelül 40 éve épült Széchenyivárosi Bölcsődében lesz, ahol az eltelt évtizedek alatt szinte semmi rekonstrukciót nem hajtottak végre. Tavaly ugyan szülői összefogás keretében kifestették az intézményt, de a fűtésrendszer elavult és rosszul működik, a nyílászárók nem záródnak rendesen, a körülmények távolról sem nevezhetők ideálisnak kicsi gyerekek ellátásához. Felújítására 230 milliót nyertek.
- Évek óta többször próbáltunk pályázatot beadni a bölcsőde felújítására, többször volt sikertelen a pályázat. Látjuk hogy a legmostohább körülmények itt vannak, ugyanakkor a legnagyobb kapacitási igény is a Széchenyivárosban jelentkezik - nyilatkozta a Kecskeméti Televíziónak Szemereyiné Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere.
A bölcsődén kívül 114 millióból megújul a Műkertvárosban a Csokor utcai óvoda, valamint az Alsószéktó közelében található Bíró Lajos utcai óvodában is felújítást végeznek, hogy komfortosabbá tegyék.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.