Igen jó éve van a kecskeméti régészeknek.
Patyi Eszter, a Kecskeméti Katona József Múzeum munkatársa által végzett régészeti megfigyelés során új szép leletekkel gazdagította a város közgyűjteményét. Az ifjú archeológus ezúttal a 10-11. század fordulóján, Szent István korát közvetlenül megelőző időszakában élt fiatal nő csontvázát és ékszer mellékleteit találta meg egy, a Kecskemét dél-keleti részén bővülő vállalkozás területén.
A köznépi honfoglalók egyikének sírjában sodrott nyakperec, karkötő és gyűrű is volt. A gyorsan folyó építkezés és a zordra fordult idő miatt a leleteket gyors ütemben dokumentálták, és múzeumi gondozásba vették.
Az előkerült temetkezés külön érdekessége, hogy az 1961-ben előkerült igen gazdag, aranyleletes honfoglaláskori Kecskemét-Városföld, Farkas-tanya temetőjének közvetlen közelében található.
A nyár folyamán Kiskőrös határában páratlan bronzkori kincsekre, majd alig pár héttel később Szalkszentmárton mellett urnatemetőre bukkantak a múzeum régészei.
Kivételes mennyiségű szaktudás és tapasztalat gyűlt össze az M3-as metróvonal 5 és fél évig tartó rekonstrukciója alatt. A BKV szervezésében, a beruházás lezárásaként egész napos fórumon mutatták be a beruházó, a kivitelező és a résztvevő cégek szakemberei az elmúlt évek kihívásait, sikereit. A Magyar Építők az esemény médiapartnereként volt jelen.
Részletes adatok érkeztek a résfalazásról, a földmunkákról és arról is, hogy mikor rajtol el a talajszilárdítás.