A negyedik Vendéglátós Bálra készülődnek a Három Gúnár Étteremben, melyet február 28-án tartanak. A Kecskeméten és környékén dolgozó vendéglátósok színe-java gyűlik össze egy közös, télbúcsúztató mulatságra.
Minden eddiginél több, körülbelül 250 résztvevőre számítanak a Három Gúnárban, aki tavaly is az esemény házigazdája volt. Egy báltól eléggé szokatlan a vasárnapi időpont, de ebben a szakmában végül is érthető, hiszen a szombat mindenkinek nagyüzem a saját háza táján.
Azt, hogy a kecskeméti vendéglátósok képesek összefogni és összetartani, mi sem bizonyítja jobban, hogy tulajdonképpen saját magukat látják vendégül. A rendezvény az idén is az étel- és italbeszállítók támogatásából jött létre. A fő támogató csakúgy, mint az előző három évben, a Jégszilánk Kft. A talpalávalót a Program Zenekar húzza majd, a teli hasról és a finom falatokról természetesen a Három Gúnár szakácsai gondoskodnak.
A szórakozás mellett az utánpótlás támogatásáról sem feledkeznek meg, a tombola bevételét a szervezők a Széchenyi István Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Iskolának adományozzák.
A bál apropóján megkérdeztük Csizmadia Lászlót, a Három Gúnár étteremvezetőjét, mit gondol, a sok helyen emlegetett hazai gasztroforradalom elért-e már Kecskemétre, sikerült-e kilépni a gulyás-pörkölt-sültestál-vegyesköret vonalból?
„Mindenki próbálkozik, de a hagyományokat nehéz, sőt, nem is lehet elhagyni. A helyi vendégek is elsősorban a klasszikus, magyar ízeket keresik, a külföldiek pedig kifejezetten ezért jönnek. A borestek, speciális rendezvények adnak leginkább alkalmat arra, hogy a chef-ek elkalandozzanak a mai trendeknek megfelelő, újszerű konyha irányába is.”
Csizmadia úr hozzátette, hogy vannak már a városban olyan kisebb éttermek, akik ráálltak az újító konyhára, bár úgy véli, nekik nincs egyszerű dolguk.
„A vendégek fogyasztási szokásaihoz gyökeresen hozzányúlni, az egy hosszú folyamat” – fogalmazta meg véleményét.
A bál fővédnöke Gaál József, alpolgármester, aki egyben a Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.