A támogatásból új óvoda, inkubátorház is épül, illetve a kertvárosi városrészben a csapadékvíz-elvezető hálózatot is korszerűsítik.
Az önkormányzat a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból (TOP) több mint kétmilliárd forint, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programból (EFOP) 750 millió forint támogatásban részesül - tájékoztatta a település polgármestere az MTI-t.
Bálint József elmondta, hogy 400 milliós TOP-forrásból új óvoda épül. A 75 személyes intézményt az egykori ifjúsági ház udvarán alakítják ki, így annak egyes termeit is használva alkalmas lesz az eredetileg tervezett 150 gyerek fogadására. Az elnyert összegből lehetőség lesz a bölcsőde fejlesztésére is - tette hozzá.
Mintegy 200 millió forintot fordíthatnak a kertvárosi városrész csapadékvíz-elvezető hálózatának fejlesztésére. A támogatásból záportározót is kialakítanak a Foktői út melletti önkormányzati tulajdonú ingatlan területén.
Inkubátorház kialakítására 220 millió forint összegű forrást nyert el a város. A Foktői úti laktanya északnyugati részén található egyik épület alkalmas lesz arra, hogy kezdő vállalkozások telephelyként igénybe vegyék. A pályázat lényegében kiegészíti azt a 800 millió forint összegű iparfejlesztési pályázatot, amely szintén ezen a 3,5 hektáros területen valósul meg.
Kalocsán a jövőben egyetlen épületbe összevonva működhetnek majd a szociális alapszolgáltatási feladatok. Az elnyert 202 millió forint támogatásból az önkormányzat felújítja a Malom utcai helyi védelem alatt álló épületet, majd oda költözteti - többek között - az idősek klubját, a család és gyermekjóléti szolgálatot.
Bálint József kitért arra, hogy a város hét településsel konzorciumba tömörülve nyújtotta be pályázatát a Humán szolgáltatások fejlesztése térségi szemléletben elnevezésű EFOP-felhívásra. Az elnyert 400 millió forintból megvalósuló projekt főbb céljai között szerepel "a területi különbségek csökkentése a társadalmi felzárkózás érdekében".
A nők, kiemelten az anyák élethelyzetének javítását tűzte célul a Nőközpont, amelyet a Nők a családban és a munkahelyen című projekt keretében, mintegy 200 millió forint támogatásból alakítanak majd ki a konzorciumi partnerek Kalocsán. Az óvodából iskolába kerülő hátrányos helyzetű gyerekek segítésére - szintén EFOP-keretből - 40 millió forint, tanulási programokra pedig 50 millió forint támogatást nyert a település. Az egykori zsinagóga épületének további fejlesztésére csaknem 60 millió forintot fordíthat az önkormányzat - közölte a polgármester.
A Nemzeti Atlétikai Központ komplexumában a Stadionpark és a Panoráma Sportpark nyújt szabadidős programra lehetőséget.
A Weinberg számára a fenntarthatóság nem csak papíron, hanem a gyakorlati megvalósítás során is fontos.