2025.02.05, Szerda

Bácsborsódi „Őszi Napfény” Integrált Szociális Intézmény korszerűsítése, Férőhely bővítése

2013.04.25. 18:32

A Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága vezetőjének támogató döntése értelmében a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság 175 294 020 Ft vissza nem térítendő támogatás lehívására vált jogosulttá az Európai Regionális Fejlesztési Alap, valamint a Európai Szociális Alap forrásaiból, amely keretein belül lehetősége nyílik a Bácsborsódi „Őszi Napfény” Integrált Szociális Intézmény bácsborsódi telephelyén lévő II. számú gondozói épületének teljes körű felújítására, férőhelyeinek bővítésére, valamint eszközparkjának korszerűsítésére.

A Bácsborsódi „Őszi Napfény” Integrált Szociális Intézmény több, mint 60 éves múltra tekint vissza. 1949 óta végez szociális ellátást, többek között szenvedélybetegek ápolását, gondozását.

A II. számú gondozói épület jelen állapotában igen elavult, nem felel meg a mai korszerű ellátási igények kielégítésére. Ezért a Bács-Kiskun Megyei Intézményfenntartó Központ pályázatot nyújtott be 2012. májusában az ESZA Nonpforfit Kft. felé TIOP-3.4.2-11/1-2012-0225 kódszámmal. Az elnyert támogatás lehetőséget nyújt arra, hogy az intézmény olyan körülmények között folytathassa munkáját, amely tetszetős, funkcióiban megfelelő otthont biztosít az ellátottak számára.

A projekt célja a jelenlegi kapacitások megtartása mellett hét újabb férőhely kialakítása. Az épület a jelenlegi 493,17 m2 –ről 828,98 m2-re növekszik. Ez az alapterület változás lehetőséget biztosít az ellátottaknak közösségi helyiségek létrehozására, valamint 7 új férőhely kialakítására, amely által csökken az ellátatlan szenvedélybetegek létszáma a várólistákon.



A magasabb szintű szolgáltatás biztosítása segítséget nyújt az ellátottak társadalmi integrációjában, továbbá hozzájárulhat a társadalmi aktivitásuk növeléséhez. Lehetőség lesz arra, hogy közösségi programokat szervezhessenek az ellátottak számára az intézményben dolgozó gondozók.

A projekt az infrastruktúrális beruházás mellett szakmai programokat is finanszíroz, amelynek célja, hogy az ellátást igénybe vevőket, valamint az intézményben dolgozókat felkészíthessük a fejlesztéssel járó változásokra, valamint a bentlakókat az önálló életre.



A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság kiemelten kezeli, hogy a beruházás kapcsán energiatakarékos, természetbarát és környezetkímélő eljárásokat alkalmazzon, minimalizálja a környezetterhelést a környezetvédelmi előírások maximális betartásával.