A korábbi aggodalmakat cáfolva az ország összes jelentősebb szakcége megjelent a szennyvíz- és ivóvízkezelési fejlesztésre hat régióban kiírt építési közbeszerzési pályázatokon – számolt be Nagypál Sándor az NFP ügyvezetője a magyarepitok.hu-nak.
Nagypál Sándor kérdésünkre elmondta, a Nemzeti Fejlesztési Irodánál (NFP) múlt pénteken lezajlott a beérkezett pályázati dokumentációk bontása. Beszámolója szerint a pályázat rendkívül népszerű, hiszen az NFP által kiírt tenderen az összes érdemi, Magyarországon mélyépítési tevékenységet végző vállalkozás elindult. Ennek megfelelően régiónként is jelentős számú ajánlatot fogadott be a kiíró. (Értesülésésünk szerint a hat régióban összességében legalább 90 ajánlat érkezett be.)
Nagypál Sándor arra a kérdésünkre, hogy lát-e problémát abban, hogy az NFP által kiírt közbeszerzési tender kapcsán korábban a brüsszeli adminisztráció kifogást fogalmazott meg, így reagált: „Az NFP által kiírt tender nem egyedi az Európai Unióban, hiszen annak akár a hazainál sokkal lazább formáját alkalmazzák rendszeresen többek között az Egyesült Királyságban, így Magyarország az Európai Uniós elvárásoknak maximálisan megfelel az NFP által kiírt tender kapcsán is.”
A 2014-2020-as Európai Uniós pénzügyi ciklusban mintegy 300 projektet menedzselő NFP a projektek hatékony és gyors lefuttatása érdekében egy egységes rendszert épített ki, amelyről korábban részletesen beszámoltunk. Ennek megfelelően a hat térségben keretmegállapodásokra írt ki pályázatokat, melyeknek térségenként négy-négy nyertese lehet.
Mindössze 14 hónap alatt épült meg a Duna-Tisza-csatorna felett átívelő 54,4 méter hosszú kétvágányos vasúti híd.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.