2025.01.16, Csütörtök

Két sikeres pályázat és munkahelyteremtés a megváltozott munkaképességűek számára

2013.03.01. 09:30

A KÉZMŰ Nonprofit Kft. két pályázaton is közel 12,5 millió forint uniós támogatást nyert munkahelyteremtésre az Új Széchényi Terv Foglalkoztatási Programja keretében. Az elnyert támogatások összegéből megvásárolt gépeket a cég a Csömöri úti és a Temesvári utcai telephelyén és az ózdi telephelyen állította munkába.

Az első projekt esetében a KÉZMŰ Nonprofit Kft. a 12 514 430 forint elnyert támogatás segítségével egy darab szabadon programozható automata ipari varrógépet és egy darab kelmebevizsgáló berendezést szerzett be. Ezek a gépek megfelelnek a megváltozott munkaképességűek munkahelyi igényeinek is, akár álló vagy ülő munka is végezhető rajtuk. A gépek megvásárlásával a vállalkozás három megváltozott képességű munkavállaló számára teremtett munkahelyet: egy fő a Csömöri úti varrodában, 2 fő pedig a budapesti Temesvári utcai konfekció-raktárban helyezkedett el. Az újonnan felvett kollégák 2012. január 31–től dolgoznak a nyílt közbeszerzési eljárás révén megvásárolt gépeken. A KÉZMŰ Nonprofit Kft. az új munkavállalók érdekében 12 hónapos foglalkoztatási kötelezettséget is vállalt.

A Csömöri úti varrodában – ahol konfekcióvarrással többek között a MÁV Zrt. számára formaruhákat (női blúzt, blézert, szoknyát, nadrágot), a Magyar Posta Zrt. számára pedig kétrészes munkaruhákat készítenek – 20 fő megváltozott munkaképességű ember dolgozik. A Temesvári utcai konfekció-raktárban tárolják az összes KÉZMŰ varroda számára az alapanyagokat és kellékeket. Az itt használatba állított kelmebevizsgáló gép funkciója az alapanyagok lemérése, illetve minőségi átvizsgálása.

A második pályázat során elnyert 12 485 570 forint elnyert támogatás segítségével 1 darab szabadon programozható automata ipari varrógépet és 1 darab huroköltéses gomblyukazó varrógépet szerzett be. Ezek a gépek megfelelnek a megváltozott munkaképességűek munkahelyi igényeinek is, amelyeket egy rehabilitációs környezettervező szakmérnök előzetesen felmért. A gépek megvásárlásával a vállalkozás négy megváltozott képességű munkavállaló számára teremtett munkahelyet az ózdi varrodában, akik 2012. január 31–től dolgoznak a nyílt közbeszerzési eljárás révén beszerzett gépeken. A KÉZMŰ Nonprofit Kft. az új munkavállalók érdekében 12 hónapos foglalkoztatási kötelezettséget is vállalt. Az ózdi varróüzemben – ahol például Zoób Kati Attitude kollekciójának egyes darabjai is készültek, illetve konfekcióvarrással többek között a MÁV Zrt. és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) számára formaruhákat, olasz és német divatmárkáknak pedig férfi és női ruhákat készítenek – 105-en dolgoznak, és ebből 44 fő megváltozott munkaképességű.

A projektek az Új Széchenyi Terv Foglalkoztatási Programja keretében kiírt, "Megváltozott munkaképességű emberek munkahelyeinek adaptációja a Közép-magyarországi Régióban" és "Megváltozott munkaképességű emberek munkahelyeinek adaptációja a Konvergencia régióban" című felhívásokra benyújtott pályázatok révén nyertek támogatást. A pályázatok célja azoknak a munkahelyeknek az adaptációja, amelyeken az újonnan felvett megváltozott munkaképességű munkavállalókat kívánják foglalkoztatni.