Magyarország elkötelezett a genetikailag módosított szervezetektől (GMO) mentes élelmiszerek mellett - jelentette ki a földművelésügyi miniszter szombaton a berlini Grüne Wochéről (Zöld Hét).
Fazekas Sándor, akit a világ egyik legnagyobb élelmiszer-ipari vásárán tartott globális mezőgazdasági fórumon szólaltatott meg a csatorna, kifejtette: ezért indította Magyarország másfél éve azt a kezdeményezést, hogy legyen Európa GMO-mentes. A programhoz tizenegy uniós ország és hat unión kívüli állam is csatlakozott.
Magyarország különösen bio- és prémiumtermékekkel, borokkal, kiváló pálinkákkal jelentkezhet az európai és a világpiacon egyaránt - mondta a tárcavezető.
Beszélt arról is, hogy a németek szeretik és értékelik a magyar konyhát, Magyarország a német piacra szállítja a legtöbb élelmiszert. Hozzátette, szeretné, ha minél több magyar élelmiszerüzlet, étterem nyílna Berlinben és más jelentősebb német városokban.
Fazekas Sándor úgy látja, megélhetést kell nyújtani az embereknek a vidéken, falvakban, kisvárosokban is. Olyan vidékpolitikára van szükség, amely segíti az egyre több feldolgozóüzem kialakítását, a késztermékek előállítását. Az elmúlt években a mezőgazdaságba történt befektetések igazolták ezt, a magyar állam több százmilliárd forint támogatást nyitott meg, az élelmiszeripar kezd kilábalni a válságból - jelentette ki.
A miniszter beszámolt arról is, hogy a kiállításon nagyon nagy az érdeklődés a magyar pavilon, a magyar élelmiszerek iránt.
mti
fotó: gmo.kormany.hu
Tizennégy utca, több mint 21 800 négyzetméternyi útfelülete, 6435 négyzetméternyi járda újul meg és 120 új parkolóhely is épül két projektben a jövő év végéig a Duna mentén fekvő Gönyűn. Ez a település eddigi történetének legnagyobb önerőből megvalósított beruházása.
Az Eötvös Lorand Tudományegyetem (ELTE) a Bölcsészettudományi Karának otthont adó Trefort kert Campus hat-, valamint a Puskin utcában két helyszínen lévő, három épületegységének energetikai felújítására írt ki az intézmény feltételes közbeszerzési pályázatot.