Eszközbeszerzésre, telephelye fejlesztésére és képzésre fordította a jánoshalmi targoncákkal foglalkozó vállalkozás a pályázaton nyert forrást.
A Jánoshalmán targoncák forgalmazásával és alkatrész-ellátással foglalkozó Frekvent Forklift Kft. 121 millió forint feltételesen vissza nem térítendő uniós forrásokból fejlesztette a vállalkozás telephelyét és eszközparkját.
Az ország egyik leghátrányosabb helyzetű járásában működő jánoshalmi cég 2007 óta foglalkozik targoncákkal. A két foglalkoztatottal indult vállalkozás a pályázat benyújtásakor már 20 embernek adott munkát – olvasható a cég által kiadott sajtóközleményben.
A projekt célja, a vállalkozás ipari gép, berendezés javítása tevékenységének fejlesztése, technológiához kapcsolódó és IT eszközök beszerzése, új ingatlan építése, megújuló energia (napelem) alkalmazása, valamint tanácsadási és képzési szolgáltatás igénybevétele volt.
A fejlesztés elsődleges célja az volt, hogy a vállalkozás a folyamatosan változó piaci- és a meglévő partnerei igényeinek is megfelelhessen. A projekt megvalósítása révén a vállalkozás előre lépett a termelési, szolgáltatási értékláncban, hiszen a beszerzett gépek révén termelési technológiájukat hozzáadott-érték növekedést eredményező módon fejlesztették. A forrásokat digitális eszközbeszerzésekre, a számítógépes eszközpark fejlesztésére fordították. Továbbá költöttek a munkatársak képzésére, gépek, berendezések beszerzésére, raktárépület építésére és napelemes rendszer telepítésére is.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.
Az akkumulátorcella-gyár épülete elkészült, jelenleg az épületgépészeti és villamossági szerelések zajlanak.