Az üzem minden technológiai, fenntarthatósági és digitális elvárásnak megfelel majd: karbonsemleges működés mellett a legfejlettebb ipari technológiát alkalmazzák a gyártásban.
Mintegy 16 milliárd forintból épít új üzemet a Schneider Electric a Bács-Kiskun megyei Dunavecsén, ahol elektromos elosztóberendezésekhez szükséges, középfeszültségű termékeket gyártanak majd; a beruházás csaknem 500 új munkahelyet jelent - közölte a cég.
A tájékoztatás szerint az okosgyár területe húszezer négyzetméter lesz, és az üzem minden technológiai, fenntarthatósági és digitális elvárásnak megfelel majd: karbonsemleges működés mellett a legfejlettebb ipari technológiát alkalmazzák a gyártásban.
A helyszínválasztásban nagy szerepet játszott az M8-as autópálya, valamint a Schneider Electric Szigetszentmiklóson működő közép-európai logisztikai központjának (CEELog) közelsége, illetve az, hogy a társaság globális beszerzési központja (GSC) szintén Magyarországon, Budapesten működik.
A dunavecsei üzemben várhatóan 2024-ben indul majd meg a gyártás, és a tervek szerint ötszáz, magasan kvalifikált munkahelyet biztosítanak majd a környéken élőknek 2025 után.
"Az új beruházás egyértelmű megerősítése Magyarország kiemelt szerepének a Schneider Electricnél, és tovább növeli versenyképességünket a középfesztültségű termékek európai piacán" - idézi a közlemény Veres Zsolt országigazgatót, a Schneider Electric valamennyi magyarországi érdekeltségének vezetőjét.
Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric 1991 óta van jelen Magyarországon két zalaegerszegi, egy gyöngyösi és egy kunszentmiklósi üzemmel, illetve a régiós feladatokat ellátó, több mint húsz országot kiszolgáló szigetszentmiklósi logisztikai központtal.
A magyarországi gyáregységek számos, az elektromos áramelosztáshoz, -szabályozáshoz szükséges eszközt és berendezést gyártanak, a kismegszakítóktól az egyedi vevői igényekre szabott, így magas hozzáadott értéket képviselő középfeszültségű elosztószekrényeken át az egyedi tervezésű síncsatornákig, amelyek ipari környezetben szükségesek az elektromos energia továbbításához.
A Magyarországon mintegy kétezer munkavállalót foglalkoztató társaság termékei több mint 100 országban, a világ minden kontinensén elérhetők, nemcsak az elektromos elosztás, de az ipari automatizálás, az energiamenedzsment, a kritikus infrastruktúra, az ezekhez szükséges szoftverek területéről is.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Schneider Electric Hungária Villamossági Zrt. értékesítésből származó árbevétele tavaly több mint 81 milliárd forint, egy évvel korábban pedig közel 70 milliárd forint volt. Az árbevétel mintegy fele exportértékesítésből származott. A cég 2021-ben 1,73 milliárd nyereséggel zárt, míg 2020-ban közel 2,17 milliárd forint volt az adózott eredménye.
Az SE-CEE Schneider Electric Közép-Kelet Európai Kft. árbevétele 2021-ben közel 244 milliárd forintra nőtt az előző évi 207 milliárd forintról, amelynek több mint 90 százaléka exportértékesítésből származott. A vállalkozás adózott eredménye ugyanebben az időszakban 2,7 milliárd forintról 5,8 milliárd forintra emelkedett.
BUILD IT Mérnökiroda Zrt. munkájával építészeti, belsőépítészeti átalakítások valósulnak meg, és az újonnan tervezett gépészeti rendszert ellátó berendezéseket telepítenek.
A BYD-gyár és az SZTE Science Park közelében több mint fél kilométeres szennyvízvezeték épül.