Bács-Kiskun megyében a hozamkieséssel érintett növénykultúrák jelentős része Lajosmizse, Kecskemét, Kiskunfélegyháza, Kecel és Kiskőrös környékére tehető.
Az Agrárminisztérium által folyamatosan fejlesztett agrárkár-enyhítési rendszer nyújt segítséget a kárt szenvedett gazdálkodóknak.
A 2019-es kárenyhítési évben a termelők közel 14.600 hektár területre jelentettek aszálykárt, míg az elmúlt év hasonló időszakáig, aszálykár vonatkozásában 6350 hektárnyi területre érkezett bejelentés. Idén – az őszi vetésű gabonákat sújtó csapadékszegény időjárás mellett – a tavaszi fagy, illetve a jégeső által okozott károkkal is szembe kellett néznie a termelőknek, elsősorban a meggy-, cseresznye-, kajszibarack- és őszibarack-ültetvényeken.
A vegetációs időszakban bekövetkezett káresemény és a növénykultúrában jelentkező hozamkiesés között ok-okozati összefüggésnek kell fennállnia, amelyet a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal földművelésügyi hatáskörben eljáró szervezete ellenőrzést követően igazol. Kárbejelentés a betakarítást követően már nem nyújtható be.
Sok helyen csak a kirakatba teszik ki a BIM-et, miközben valós adatokat komplexen egyelőre nem igazán lehet nyerni belőle a magyar építőipari projektek kivitelezésében. Ezt a helyzetet felülírva kezdte el a WEST HUNGÁRIA BAU Kft.-nél a generálkivitelezés komplex BIM-rendszerű, hazánkban még gyerekcipőben járó digitalizációját Czelter Péter. Százszázalékig a gyakorlati megoldásokra összpontosít, melyek megszüntetik a papíralapú számolgatásokat és a párhuzamosan futtatott számítógépes táblázatok sokaságát.
Ajánlati felhívást tett közzé a NIF a már korábban megkezdett, megyeszékhely megközelítését elősegítő beruházás folytatására.