Ugyanaz a levespor Ausztriában kétszer annyi húsgombócot kap, az odaát három sajttal készülő spagettialapot Magyarországon sajt nélkül árulják. Immár kutatási eredmények bizonyítják, amit eddig csak a külföldi magyarok történeteiből ismertünk!
A magyarországi hatósági vizsgálatok eredményei is alátámasztják, hogy a multinacionális élelmiszergyártók eltérő minőségű termékekkel látják el a nyugat-európai és a kelet-közép-európai régió boltjait – értesült a Magyar Idők a Földművelésügyi Minisztériumtól.
A szlovák agrártárca kedden tette közzé egy vizsgálat eredményét, miszerint a multinacionális élelmiszergyártók Szlovákiában forgalmazott termékeinek jelentős része alacsonyabb minőségű, mint az, amit ezek a cégek ugyanolyan márkanév alatt az osztrák piacon értékesítenek.
A magyaridok.hu azt írja, a magyar oldalon a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal vizsgálata is erre az eredményre jutott. A szlovák földművelésügyi miniszter bejelentette, hogy az Európai Bizottság elé terjesztik az ügyet. A magyar agrártárca szerint is az érintett tagállamok összefogásával, uniós szinten kell kezelni a problémát. Az élelmiszer-minőség kettős mércéjével már az EU Mezőgazdasági és Halászati Tanácsának tavaly májusi ülésén is foglalkoztak, ahogy a visegrádi országok tavaly áprilisi találkozóján is felmerült a téma.
A magyaridok.hu részletesen leírja a Nébih 24 féle termékre elvégzett vizsgálatát. Ebből kiderül, az ostyás Manner édességeknél, a Nutella mogyorókrémjénél, a Nesquick kakaópornál vagy épp a Coca-Cola esetében is szembetűnő volt a különbség. De tejberizsnél, joghurtnál is kiderült az eltérés, a legszembetűnőbb különbség az instant leveseknél figyelhető meg. Az osztrák vásárló többek közt közel duplaannyi húsgombócot kap ugyanabban a termékben.
Egy spagettialap esetében ugyanakkor a magyar termék nem tartalmazott sajtot, miközben az osztrák mintában háromféle sajtot is talált a hatóság.
Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt.
A társaság által üzemeltetett úthálózat 46 százaléka fiatalodott meg, vagyis kapott új burkolatot.