A Pallasz Athéné Egyetem hallgatói és oktatói is közreműködnek abban a kutatás-fejlesztési és innovációs programban, melynek céljai hatékony és környezetbarát megoldások kifejlesztése az elöregedett teher- és haszongépjárművek újrahasznosítására.
Újabb, fontos kutatás-fejlesztési programban vesz részt a Pallasz Athéné Egyetem. A Széchenyi 2020 program részeként, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 914 millió forintos támogatásával megvalósuló, közel 1,3 milliárd forint összértékű fejlesztést egy öt tagból álló konzorcium hajtja végre – olvasható az MTI-n.
A várhatóan 2018 végéig tartó projekt keretében két mintacsarnok épül Szolnokon, melyekben a 10, leggyakrabban állami tulajdonban levő teher- és haszongépjármű 1-1 példányát, például az Ikarus korábbi városi autóbuszait bontják majd.
Ebben a projektben vesz részt a Pallasz Athéné Egyetem. A GAMF karhoz tartozó Anyagtechnológiai Tanszék és Járműtechnológiai Tanszék vállalta, hogy új, a műanyag, gumi, üveg és egyéb nem-fémes alkatrészek újrahasznosításához szükséges műszaki megoldásokat fejleszt ki. Az oktatók mellett természetesen a diákok is részt vesznek a munkában: elsősorban TDK és szakdolgozat-témaként szállhatnak be a modellértékű, kutatás-fejlesztésbe.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.