Csak Európában nem vezették be egyelőre a mesterséges intelligencián alapuló öngyilkosság-prevenciót az uniós adatvédelmi elvek miatt.
A Facebook hétfőn bejelentette, mostantól mesterséges intelligencián (MI) alapuló algoritmusokkal figyeli a posztokat, hogy segíthessen megelőzni az öngyilkos viselkedést szerte a világon. Egyedül az Európai Unióban nem vezették be egyelőre a technológiát a testület adatvédelmi irányelvei miatt.
A háttérben futó programmal a szöveges posztokat, képeket, videókat és livestreameket is ellenőrzik majd és ha öngyilkosságra utaló viselkedést észlel a program, akkor jelzi az adatkezelő óriásvállalat alkalmazottainak, hogy fordítsanak külön figyelmet rá, nincs-e baj.
Ha ilyesmit észlelnek, a vállalat alkalmazottai a hivatalos öngyilkosság megelőzéssel foglalkozó szervekhez irányíthatják a felhasználót, illetve a szociális média felület Messenger részén keresztül közvetlenül is felvehetik vele a kapcsolatot.
Ugyan a technológia közvetlen alkalmazása pozitív, hiszen az élet megóvása roppant fontos, de felveti a kérdést, hogy meddig mehet el egy magánvállalat privát szféránk feltárásában akár egészségügyi okokból is.
Az Eötvös Lorand Tudományegyetem (ELTE) a Bölcsészettudományi Karának otthont adó Trefort kert Campus hat-, valamint a Puskin utcában két helyszínen lévő, három épületegységének energetikai felújítására írt ki az intézmény feltételes közbeszerzési pályázatot.
A Dunántúl legnagyobb kórházfejlesztésénél megkezdhette a használatbavételi eljárást a kivitelező Fejér-B.Á.L.-Épkar konzorcium.