2025.03.28, Péntek
Több mint 1,2 milliárd forintnyi turisztikai fejlesztés Bács-Kiskunban
Illusztrációs fotó: Nagy Mihály/magyarepitok.hu

Több mint 1,2 milliárd forintnyi turisztikai fejlesztés Bács-Kiskunban

MTI

2025.03.07. 08:50

A beruházás egy egységes, összekapcsolódó turisztikai hálózat kialakulását is elősegíti Bács-Kiskun vármegye egész területén.

Turisztikai fejlesztésekre több mint 1,2 milliárd forintot fordíthatnak Bács-Kiskun vármegyében az európai uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretéből - tájékoztatott Vedelek Norbert, a vármegyei önkormányzat elnöke.

Mint elmondta: az új fejlesztések élhetőbbé teszik a térséget, javítják a szolgáltatások minőségét, valamint hozzájárulnak a helyi gazdaság élénkítéséhez. A most induló projektek összekapcsolják a vármegye természeti és kulturális értékeit, modern és fenntartható turisztikai infrastruktúrát hoznak létre, miközben hosszú távon is versenyképesebbé teszik Bács-Kiskun turizmusát - fogalmazott.

A térség borturisztikai és aktív turizmusának erősítése érdekében egy öt kilométer hosszú kerékpárút épül mintegy 646 millió forintból Császártöltés és Hajós-Pincefalu között. Az új útvonal a Dél-Őrjeg NATURA 2000 védettségű Hajósi kaszáló és löszpartok természetvédelmi területen halad keresztül, lehetőséget adva a természetjáróknak és a kerékpáros turistáknak a térség különleges természeti adottságainak felfedezésére.

A fejlesztés szervesen illeszkedik a már meglévő turisztikai infrastruktúrába, hiszen Hajós-Pincefalut már most is kerékpárút köti össze a városközponttal, ahol a hajósi érseki kastély is található. Az új szakasz kiépítésével a vármegye kerékpárút-hálózata jelentősen bővül, és a jövőben további szakaszok megvalósítása is várható - tette hozzá.

 

Interaktív eszközökkel színesítik az élményt

A kerékpárút-hálózat bővítése mellett a térség borturisztikai központját, a Hajós-Pincefalut is tovább fejlesztik. A több mint 367 millió forintos támogatásból a projekt részeként megnyílik a Cabernet Látogatóközpont alatti pincerendszer, amely egyedülálló élményt kínál majd a borkedvelőknek és a turistáknak.

A fejlesztések során rendezvényhelyszínek újulnak meg, interaktív turisztikai applikáció készül, és korszerű technikai eszközöket szereznek be, hogy a kulturális és gasztronómiai események még színvonalasabb környezetben valósulhassanak meg - ismertette.

Mint mondta, a beruházás célja, hogy a pincefalu komplex módon fenntartható turisztikai attrakcióvá váljon, amely a hagyományok megőrzése mellett a modern látogatói igényeknek is megfelel.

 

A Vadkerti-tó térsége is megújul

Vedelek Norbert elmondta: a vármegye egyik legjelentősebb természeti és turisztikai célpontja a Vadkerti-tó térsége, amely folyamatos fejlesztések révén egyre vonzóbbá válik a családosok, a fiatalok és az aktív kikapcsolódást keresők számára. A mostani beruházás részeként egyebek mellett megújul a strand területe és új fedett teraszok épülnek.

A fejlesztés kiemelt célja az ökoturisztikai kínálat bővítése is, ezért a szikes tavak élővilágát bemutató interaktív vízi tanösvényt is kialakítanak, amely a természetvédelmi ismeretterjesztést is elősegíti. Kiemelte, hogy a fejlesztések hozzájárulnak ahhoz, hogy a Vadkerti-tó egész évben vonzó turisztikai célpontként működjön.

Vedelek Norbert szerint "a támogatások révén új fejezet nyílik a vármegye turizmusában", hiszen a három beruházás nemcsak az egyes településeket fejleszti, hanem egy egységes, összekapcsolódó turisztikai hálózat kialakulását is elősegíti Bács-Kiskun vármegye egész területén. A kerékpáros turizmus, a borturizmus, a kulturális és örökségturizmus, valamint az ökoturizmus együttesen járulnak hozzá a régió turisztikai arculatának megerősítéséhez, és lehetőséget teremtenek arra, hogy a vármegye egy kiemelkedő, fenntartható turisztikai desztinációvá váljon az elkövetkező években - fogalmazott a vármegyei önkormányzat elnöke.

Egyébturizmusturisztikai fejlesztéskerékpárútVadkerti-tóHajós-Pincefalu