A fokozottan védett állomány nagy része a Kiskunságban él.
Újabb hamvas rétihéja fiókák repültek ki, de ezúttal Szank környékén. A nádasban, ahol a fészkelés történt nem terveztek semmilyen kezelést és beavatkozást, ezáltal várható volt a sikeres költés is - olvasható a Kiskunsági Nemzeti Park hírei között.
A fokozottan védett hamvas rétihéja (Circus pygargus) a nyílt, mozaikos élőhelyek, gyepek és szántóterületek ragadozó madara, fészkét a talajra építi. Országosan mintegy 70 párt ismernek, de valós állományuk ennél magasabb lehet, nagy részük (30-40 pár) a Kiskunságban él.
A költőhelyek változó tulajdonviszonyai, az alulkezelt területek támogathatóságának hiánya, az egyre szárazodó élőhelyek, a nem megfelelő élőhely-kezelés, valamint a tojásokra és fiókákra veszélyt jelentő fajok (vörös róka, aranysakál, vaddisznó) erősödő állományai a rétihéják költési sikerét gyakran negatívan befolyásolják. Mindemellett joggal bízhatunk abban, hogy a tradicionális költőhelyekre összpontosított védelmi intézkedések sikeres megvalósítása komoly segítség lehet az itteni állomány megőrzéséhez.
A Dunántúl legnagyobb kórházfejlesztésénél megkezdhette a használatbavételi eljárást a kivitelező Fejér-B.Á.L.-Épkar konzorcium.
Látványos fejlesztéssel mutatják be a látványos élővilágot.