Az építmények belső kialakítása a denevérek speciális igényeihez alkalmazkodik.
A Kiskunsági Nemzeti Park munkatársai az elmúlt hetekben végigjárták a park működési területén álló denevértornyokat, annak érdekében, hogy a szükséges javításokat elvégezzék rajtuk. Ezeknek a mesterséges létesítményeknek sok kritériumnak kell megfelelni, hogy szívesen elfoglalják őket a kis repülő emlősök - olvasható a nemzeti park honlapján.
A 10-12 méter magas, rendszerint fából készült építmények a mára visszaszorult idős, ártéri erdők, odvas fák hiányát pótolhatják. Belső kialakításuk a denevérek speciális igényeihez alkalmazkodik.
Elsősorban nyáron, a szaporodási időszakukban használják a kolóniák. Az árterületeken található magasabb tornyok fémlábakon állnak.
A javítás során lécekkel befedték az évek során kialakult réseket, hogy a lehető legkevesebb napfény jusson be a “házakba”, hiszen az zavarná a denevéreket. A lyukak eltüntetése emellett azért is fontos, hogy távol tartsák a tornyok lakóira veszélyt jelentő ragadozókat, például a baglyokat.
Tovább dolgoznak a Via Transilvanicán.
A Portfolio konferenciáján zajlott panelbeszélgetés résztvevői egybehangzóan úgy látják: az állam magára hagyta az ágazatot. Arra keresték tehát a választ, hogyan kezelhetők az alapproblémák a közös jövő érdekében?