Az építmények belső kialakítása a denevérek speciális igényeihez alkalmazkodik.
A Kiskunsági Nemzeti Park munkatársai az elmúlt hetekben végigjárták a park működési területén álló denevértornyokat, annak érdekében, hogy a szükséges javításokat elvégezzék rajtuk. Ezeknek a mesterséges létesítményeknek sok kritériumnak kell megfelelni, hogy szívesen elfoglalják őket a kis repülő emlősök - olvasható a nemzeti park honlapján.
A 10-12 méter magas, rendszerint fából készült építmények a mára visszaszorult idős, ártéri erdők, odvas fák hiányát pótolhatják. Belső kialakításuk a denevérek speciális igényeihez alkalmazkodik.
Elsősorban nyáron, a szaporodási időszakukban használják a kolóniák. Az árterületeken található magasabb tornyok fémlábakon állnak.
A javítás során lécekkel befedték az évek során kialakult réseket, hogy a lehető legkevesebb napfény jusson be a “házakba”, hiszen az zavarná a denevéreket. A lyukak eltüntetése emellett azért is fontos, hogy távol tartsák a tornyok lakóira veszélyt jelentő ragadozókat, például a baglyokat.
Nyáron elkészültek a tervek, most pedig újabb fontos lépést tett a BKK azért hogy el is indulhasson az építkezés. A társaság benyújtotta pályázatait az Id. Antall József rakpart és az Erzsébet híd alatti terület átépítésére.
Uniós viszonylatban Magyarország a geotermikus energiahasznosítás terén az első öt ország között helyezkedik el. E pozícióját tovább erősítheti a termelési technológiák és a földkéregre vonatkozó adatbázis fejlesztése révén. Utóbbiban kulcsszereppel bír a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) is.