Egy olyan élménypark létrehozása a cél, ahol ép és fogyatékkal élő fiatalok közös programok keretében már gyerekkorban találkozhatnak egymással. A sérült fiatalok társadalmi integrációja szempontjából kulcsfontosságú kezdeményezés most újabb támogatásban részesült az Auchantól: a vállalat nemzetközi pályázatán megosztott fődíjként 5 000 eurós támogatást nyert. Így az áruházlánc alapítványától korábban kapott támogatással együtt immár összesen 41 000 eurót fordíthat az élménypark fejlesztésére.
A sérült fiatalok integrációját segítő, akadálymentesített Strázsa Parapark a 20. születésnapját ünneplő Auchan az Ifjúságért Alapítvány „Együtt az Ifjúságért” pályázatán 36 000 euró támogatást nyert el. Az összeget három éven keresztül, rendszeres támogatás formájában kapja a projektet kidolgozó Strázsa Tanya, de az áruházlánc nemzetközi pályázatán további 5 000 euró összeget is nyert programjai fejlesztésére. A Strázsa Tanya az összesen 41 000 euró összeget a Parapark kialakítására, a szükséges akadálymentes eszközök beszerzésére és telepítésére fordítja majd. Ezek között szerepel akadálymentes játszóeszközök telepítése, kerekesszékes akadálypálya kialakítása, mezítlábas és akadálymentes ösvény építése, illetve egyéb kiegészítő eszközök, fogyatékosságokat ismertető táblák elhelyezése.
A szabadszállási Strázsa Tanya házigazdái a vendégház üzemeltetése mellett kiemelt figyelmet fordítanak a fogyatékossággal élő emberekre. A Tanyán hátrányos helyzetű és egészséges fiatalok számára szerveznek közös, ingyenesen látogatható kulturális és közösségi programokat. Ilyenek például a hagyományőrző napok a tanyasi élet bemutatásával, a népi játékok tanítása vagy a lovaglás. Az ország egész területéről érkező diákok számára szervezett egy- és többnapos erdei táborok szintén fontos szerepet kapnak az egészséges fiatalok sérült társaik iránti érzékenységének fejlesztésében.
A Tanya egyedülálló, sérült fiatalokat támogató programja a Strázsapróba, amely a családban élő, értelmi fogyatékos fiatal felnőtteket készíti fel az önálló életre. A Strázsapróba „Út az önálló élethez” elnevezésű felnőttképzési programjának célja, hogy a jelenleg még családban élő értelmi fogyatékos fiatalokat és családjaikat felkészítsék az elszakadásra, a független életre. De nemcsak az önállóságra nevelésben, hanem a társadalmi integrációban is szeretné segíteni a Tanya a sérült fiatalokat „Strázsa Parapark, akadályok nélkül” című kezdeményezése révén. A tervezett közösségi térben a képzési program során a munkavégzésre már felkészített fiatalok dolgoznak majd mint kertészek és karbantartók, bizonyítva, hogy ők is képesek az értékteremtő munkára. A parkban a tanyára látogató, meghívott ép és fogyatékos kisgyerekek és diákok együtt játszhatnak, kreatív, érzékenyítő program keretében ismerkedhetnek meg a jogaikkal, miközben az egészséges gyerekek megtapasztalhatják a fogyatékkal élők nehézségeit, illetve megtanulhatják, hogyan segíthetnek sérült társaiknak.
A Strázsa Tanya hosszú távú célja, hogy stabil, biztos megélhetést nyújtó munkahelyet alakítson ki a tanyán dolgozó fogyatékossággal élő, és egyéb okból megváltozott munkaképességű munkavállalóknak. A jövő évben éppen ezért a Paraparkhoz illeszkedően egy új, hiánypótló projektet is terveznek, továbbá a szervezet évről évre bővíteni szeretné az Auchan pályázatnyertes és nemzetközi különdíjas Strázsa Paraparkot.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.