A vármegye összetartozását szimbolizáló tradicionális kenyérszentelésre ezúttal Baján, a Halászati Mini Skanzenben kerül sor augusztus 16-án pénteken.
A települések által felajánlott búzát hideg malomköves technológiával őrölik meg az izsáki Eleven Porta családi ökogazdaságban, illetve a bajai helyszínen, a Hajómalomban. Az így nyert vármegyei Boldog Lisztből részben a kiskunmajsai Boldog Kenyér pékségben készülnek vadkovászos kenyerek, részben az ünnepség helyszínén sülnek kenyerek – ezeket mind az ünnepség helyszínén szentelik meg - írja a Helló Vidék.
Az eseményen Baja kapja meg a vármegye önkormányzata által útjára indított Bács-Kiskun Vármegye Kenyere vándorzászlót, amelyre évről-évre a kenyérszentelésnek otthont adó település szalagját helyezik el. A vándorzászló egy évig az adott települést illeti.
A Bács-Kiskun Vármegye Kenyere program idén kapcsolódik a Malmok Kenyere rendezvényhez, amelynek keretében magyarországi, főként Bács-Kiskun vármegyei malmokban őrült lisztből sülnek kenyerek.
Az augusztus 16-án, pénteken, 15 órakor kezdődő program keretében lesz látványdagasztás, kemencés sütés, amelybe a résztvevők is bekapcsolódhatnak; ősgabonafajták bemutatója, gabonaőrlés, kézműves foglalkozások, kirakodóvásár, bábszínházi és népzenei előadások. Természetesen a Halászati Skanzen és a Hajómalom vezetett látogatására is lesz lehetőség. A résztvevők nem csak az elkészült kenyereket kóstolhatják meg, de vihetnek haza magukkal a vármegyei Boldog Lisztből is.
14 ezer négyzetméteres gyár épül mintegy 31 milliárd forint értékben.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.