Egy év kihagyás után ismét megszervezték a bajai Maszkajárást, melynek mindig is az öröm, a mulatság, a zene volt a farsangi hagyomány lényege.
A télből, a járványhelyzetből, a reménytelenségből is elegük lehet már az embereknek, ez is igazolhatja a Maszkajárás iránt megnyilvánuló nem csekély érdeklődést.
A kisgyermekes családok február 26-án, szombaton már délelőtt kilátogattak a Szentháromság térre, örömmel kapcsolódva be a programokba, és a mulatságnak este sem akart vége szakadni - olvasható Baja honlapján.
Leginkább a felszabadultság érzése jellemezte az idei, egy év kihagyás után ismét megszervezett Maszkajárást, amelynek célja, hogy a különböző nemzetiségek képviselői együtt mulassanak, felidézve az alvégi bunyevácok régi néphagyományát.
A délelőtti órákban főként a kisgyermekes családok vették birtokba a teret. Népi fajátékokat próbálhattak ki, Horváth Rita bőrdíszműves jóvoltából bepillanthattak a kismesterség titkaiba, Bondor Zsuzsa vezetésével pedig szélvédett helyen, a Bácskai Kultúrpalota aulájában kézműves foglalkozáson vehettek részt.
Itt sajtos dobozból készültek zajkeltő eszközök (szigorúan az újrahasznosítás jegyében!), de szépséges, fátylas álarcokat is készíthettek a gyerekek, és kifesthették a maszkajárás négy fő alakját. Közben a téren Páli Noémi, a Bunjevacka Zlatna Grana Egyesület alelnöke bunyevác táncot tanított, majd Csurai Attila tanítványai lepték el a színpadot, tamburamuzsikával szórakoztatva a népes közönséget.
További információ a város honlapján olvasható.
14 ezer négyzetméteres üzem készül el 2026 második felére 31 milliárd forint értékben.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.