A műanyag oktatópálya egész évben üzemel majd, a hivatalos megnyitót január 11-én tartják.
Négyévszakos műanyag sípálya épült Baja határában, a Monostori úton. A magánberuházás ötlete onnan jött, hogy a tulajdonos család hobbiszinten járt síelni, s a lejtős terület alkalmasnak tűnt egy tanulópálya kialakítására. Magyarországon egyébként 30–40 hasonló pálya üzemel, többségében a fővárosban és környékén, de alföldi területeken is.
Az 50 méter hosszú, 15 méter széles pálya mellett sífelvonó épült, amit a síelők és a snowboardozók is használhatnak, a gumikarikával (hófánkkal) szánkázók pedig a másik oldalon jöhetnek fel. Nekik a tervek szerint később külön pályát is létesítenek, hagyományos szánkóval nem lehet majd használni a létesítményt. A hófánkokat egyébként kor és súlykorlátozás nélkül bárki használhatja. Alkalmanként 1000 forint lesz rá a bérlési díj, ezért mindenki annyit csúszik, amennyit akar.
Újrahasznosított betonelemekből készült el a parkoló és a járófelületek, három konténer az öltözőknek és a vizesblokkoknak ad helyet, valamint a hütte is megépült a sípályák kihagyhatatlan tartozékaként. A sípálya megépítését a tervek szerint évszakonként más élményelemek is fogják követni. A pálya alatt például egy gyönyörű tó van, melynek sportos kihasználására már megvannak az ötletek.
Karácsony másnapján nyílt napot is tartottak, ahol a gyerekek ingyenesen kipróbálhatták a hófánkozást. Ezúttal még a sífelvonót is használhatták, erre élesben már csak a sízőknek, snowboardozóknak lesz lehetőségük.
A síoktatás január 5-én indul, a protokoll jellegű megnyitóra azonban csak 11-én fog sor kerülni. Ekkor síelők, snowboardosok fogják megmutatni, hogyan kell használni a pályát.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.