A Margit körúton impozáns felszíni park jött létre és mélygarázs is épül a West Hungária Bau Kft. és a Garage Ingatlanfejlesztő Kft. megbízásából, melynek munkálataiban az Épszerk-Pannónia Invest Kft. is részt vesz.
Lezárult a Millenáris Széllkapu beruházás első szakasza a Táncszínház melletti új parkrész megnyitásával, és ezzel egyidőben befejeződött a „régi” Millenáris Park teljes revitalizációja is. A munkálatokatokban a WHB Kft. és a Garage Ingatlanfejlesztő Kft. megbízásából az Épszerk-Pannónia Invest Kft. is közreműködik.
A projekt keretein belül elkészült a Fény utca felszín alatti átvezetésétől a Nemzeti Táncszínházig húzódó terület parkosítása, amelynek keretében mintegy 60 új fát telepítettek, 1300 négyzetméteren cserjéket és évelő növényeket ültettek, és 1100 négyzetméterrel nőtt a gyeppel borított terület is.
Megnyílt egy korszerű, több korcsoport igényeit kiszolgáló játszótér-együttes is.
A különböző nehézségi fokozatú részekből álló, mozgáskoordinációt fejlesztő akadálypálya rendszert az 5-14 éves korosztály számára tervezték. A parkot és az új játszóteret már egy hete birtokba vehették a környék lakói.
A kényelmességet és a biztonságot figyelembe véve:
Az utcabútorokat és a térköveket mindenhol esztétikusabbra és tartósabbra cserélték. A tó új gépészetet kapott, továbbá a gyep és a park teljes növényzete is megújult. A Nemzeti Táncszínház közvetlen környezetének parkosítása is elkészült, új teherportával és parkolóval.
Teljes gépészeti és energetikai felújításon esett át ezen túl a Millenáris legnagyobb befogadóképességű rendezvénycsarnoka, a B épület - az 1911-ben megnyílt egykori Nagyszerelde. Valamint a padlóburkolatot és a kiszolgáló helyiségeket is korszerűsítették.
A 3D nyomtatás már nagyjából két évtizede elérhető technológia. Egyre elterjedtebb hazánkban is, ugyanakkor az építőipart lassabban érte el a többi szektornál, ami az ágazat korábban tapasztalt alacsony digitalizációs fokával magyarázható. Ahogyan azonban a robotika és a 3D modell alapú tervezés egyre elterjedtebb lett az iparágban, úgy lehetőség nyílt arra, hogy a pionír vállalatok is magukévá tudják tenni a 3D nyomtatást, a betonnyomtatás által.
Veszprém és Zala vármegye is jól járt a fejlesztéssel.