Átadták a Pedagógusok a kistelepülésekért regionális díjakat pénteken a Bács-Kiskun megyei Izsákon.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke az átadóünnepségen elmondta: a díjat a lakiteleki Népfőiskola Alapítvány 2017-ben alapította Dobos Krisztina, az Antall-kormány emblematikus oktatáspolitikusa, a magyar oktatás elismert szaktekintélye emlékére.
Emlékeztetett: Dobos Krisztina 1988-ban lépett be a Magyar Demokrata Fórumba, ahol a Pedagógus Kollégium vezetője, később pedig oktatási, kutatási és ifjúsági kérdésekben a párt egyik meghatározó szaktekintélye lett. Később, 1991 és 1993 között közoktatási helyettes államtitkárként dolgozott az Antall-kormányban, az ő irányításával dolgozták ki a közoktatási törvényt.
Nevelés nélkül nincs iskola, és az iskola akkor van jó helyen, ha a gyermek gyalog is el tud menni oda - idézte Lezsák Sándor Dobos Krisztinát.
Hangsúlyozta: amikor a Népfőiskola Alapítvány kuratóriuma a díjat alapította, a választókerületben munkálkodó legjobb pedagógusokat szerette volna kitüntetni. Olyan pedagógusokat ismernek el, akik a térség kistelepülésein több évtizedes, magas színvonalú szakmai tevékenységet folytattak, illetve szerepet vállaltak a tehetséggondozásban, a kulturális programok szervezésében, a közösségi értékteremtésben.
A Dobos Krisztina emlékére létrehozott díjat idén Szabóné Harkai Erika, a Jakabszállás-Fülöpjakab Általános Iskola nyugalmazott pedagógusa, Fodorné Bory Aranka, a gátéri Széchenyi István Általános Iskola nyugalmazott pedagógusa és Horváth Attiláné, a szanki Gy. Szabó Béla Általános Iskola pedagógusa kapta.
Az egyik legősibb magyarországi kegyhelyen, a Somogy vármegyében található Andocson új közösségi- és művelődési ház épülhet. Jelenleg az egykori varroda épülete a helyszíne a kulturális eseményeknek.
Különleges műszaki megoldásokkal helyreállították a veszélyes partcsúszást a Tiszánál – számolt be a munkálatok lezárásáról az Országos Vízügyi Főigazgatóság. Az 1,7 milliárd forintos beruházással Tiszavárkony és a közeli falvak árvízi biztonsága javult.