Idén az ELTE, a Debreceni Egyetem és a Budapesti Gazdasági Egyetem vezeti a legnépszerűbb egyetemek listáját. Az intézmények környékén villámgyorsan kiadják a legjobb albérleteket, így aki biztos a dolgában, jobban teszi, ha már a júliusi ponthatár kihirdetés előtt alaposan szétnéz a piacon.
Csupán egy hónap van az érettségiig, így a végzős középiskolások számára az április egyet jelent az utolsó nagy hajrával. A legfrissebb adatok szerint tavalyhoz képest idén 4 százalékkal többen, 112 ezren választanák a továbbtanulást, az 5 legnépszerűbb felsőoktatási intézmény továbbra is Budapesten és a hagyományos egyetemvárosokban van. A jelentkezések számában – függetlenül attól, hogy hányadik helyen jelölték meg – ismét az ELTE végzett első helyen, ezt követi a Debreceni Egyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem, az ötödik helyet pedig ezúttal is a Pécsi Tudományegyetem szerezte meg.
Az ingatlanpiac, és főleg a lakásukat bérbeadó tulajdonosok hagyományosan nagy várakozással tekintenek a felvételi ponthatárok kihirdetésére, hiszen a jó helyen lévő albérletek villámgyorsan elkelnek a piacon. A tudatos és persze a saját tanulmányi eredményeikben bízó diákok, illetve szüleik már jó előre elkezdhetnek nézelődni az albérletek között, hogy akár a ponthatárok kihirdetésének másnapján lecsaphassanak a legjobb albérletekre. Aki az utolsó pillanatig vár, már csak a kevésbé kedvező adottságú ingatlanok közül válogathat, ha még marad egyáltalán miből válogatni. Azoknak a szülőknek, akik – azon túl, hogy gyermekük lakhatását biztosítanák az egyetemi tanulmányok alatt – befektetésben is gondolkodnak, kiváló megoldás lehet egy egyetemhez közeli, többszobás lakás megvásárlása.
„Befektetési célú lakásvásárlásnál az árnövekedésen túl a bérbeadhatóság a legfontosabb szempont. Az egyetemek környékén szinte minden ingatlant ki lehet adni, bár a bérlők jóval igényesebbek lettek, s már nem csak az ár számít. Azt javaslom, hogy aki az egyetemistákra számítva, befektetési célra vásárolna lakást, forduljon olyan ingatlanközvetítőhöz, aki pontosan ismeri a legfrissebb piaci igényeket” - fogalmazott Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője.
Bár zöldmezős beruházásban modern keverőtelepet építeni nem teljesen kockázatmentes és a megtérülése sem gyors, a versenyképessége növelése érdekében bátran bevállalta a Délút Kft. A magasabb minőséggel, a növekvő hatékonysággal és a csökkenő környezetterheléssel egyaránt a jövőbe vetett bizalmat sugallja az építőipar szereplőinek a dél-alföldi társaság, melynek vezetőivel az algyői központban beszélgettünk.
A 67-es főút 20 kilométeren új nyomvonalat kapott, egy több mint 10 kilométeres részén pedig 11,5 tonnás terhelésre alkalmas burkolatmegerősítést és négysávosítást végzett a Strabag és a Soltút. Az M7-estől Kaposvárig két elkerülő kivételével már végig négy sávon lehet haladni.