Bár az utóbbi években - korábban nem látott mértékben - öttel csökkent a belterületi földes utcák száma a településen, még így is akad szép számmal burkolat nélküli utca a bel- illetve a külterületen is.
Ezen utak állapotának a téli időjárás, a havazásokat követő hirtelen felmelegedések, és az eső nem tett jót, így ismételten szükségessé vált az utak karbantartása, gréderezése. Ezen munkálatokkal próbál javítani az önkormányzat a földes utcák mentén élők életminőségén, hogy számukra is még élhetőbb település legyen Lakitelek.
Természetesen mindenki tudja, hogy ezen megoldás csak időszakos javulást hoz, azonban központi költségvetési támogatás nélkül lehetetlen a településeken az összes földes utca szilárd burkolattal történő ellátása. Hamarosan kezdetét veszi a külterületi dűlőutak mechanikai stabilizációja, melyre az önkormányzat a Vidékfejlesztési Program keretében nyert el 80 millió forintos támogatást, emellett ha a bevételek és kiadások aránya kedvezően alakul, akár még az idei évben tovább nőhet a belterületi szilárd burkolattal ellátott utak száma is.
A 3D nyomtatás már nagyjából két évtizede elérhető technológia. Egyre elterjedtebb hazánkban is, ugyanakkor az építőipart lassabban érte el a többi szektornál, ami az ágazat korábban tapasztalt alacsony digitalizációs fokával magyarázható. Ahogyan azonban a robotika és a 3D modell alapú tervezés egyre elterjedtebb lett az iparágban, úgy lehetőség nyílt arra, hogy a pionír vállalatok is magukévá tudják tenni a 3D nyomtatást, a betonnyomtatás által.
Veszprém és Zala vármegye is jól járt a fejlesztéssel.