Csátalja Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a TOP-2.1.3-15-BK1 – Települési környezetvédelmi infrastruktúra fejlesztések című felhívásra. A 25 000 000 millió forintos, vissza nem térítendő uniós forrásnak köszönhetően a település egy részén a jövőben megelőzhetők a felesleges csapadék okozta károk.
Az utóbbi időkben a település néhány utcájában rendszeresen gondot okozott a csapadékvíz elvezetés hiánya, nem megfelelő kiépítése. Nagyobb esőzések után a lakóházak aláázását jelezték a területen élők, továbbá a keletkezett nagy mennyiségű csapadék nem tudott elszivárogni, így a házak, bejárók előterében maradt, veszélyeztetve az ingatlanokat. A problémára a megoldást a csapadékvíz elvezető rendszer terhelésének csökkentése jelenti, a befogadókba történő bevezetéssel földmedrű árkok kialakítása révén. A fenti, vissza nem térítendő uniós támogatás ennek létrejöttét célozta meg. A fejlesztés a Damjanich, Petőfi és Árpád utcákat érintette, az újonnan létrehozott földárok teljes hossza pedig 245,7 méter.
A beruházásnak köszönhetően az érintett utcákban lévő ingatlanok a jövőben mentesülnek a belvizek káros hatásai alól, ezáltal helyben tarthatók a vizek és csökkenthető a káros többletvizek által okozott kártételek száma.
Támogatás igényelhető többek között faluházak fejlesztésére, szolgálati lakás felújítására vagy kialakítására, illetve orvosi rendelők fejlesztésére is.
Sok helyen csak a kirakatba teszik ki a BIM-et, miközben valós adatokat komplexen egyelőre nem igazán lehet nyerni belőle a magyar építőipari projektek kivitelezésében. Ezt a helyzetet felülírva kezdte el a WEST HUNGÁRIA BAU Kft.-nél a generálkivitelezés komplex BIM-rendszerű, hazánkban még gyerekcipőben járó digitalizációját Czelter Péter. Százszázalékig a gyakorlati megoldásokra összpontosít, melyek megszüntetik a papíralapú számolgatásokat és a párhuzamosan futtatott számítógépes táblázatok sokaságát.