A sorozat célja, mint azt Kovács Ernő megyei kormánymegbízott a köszöntőjében elmondta, hogy a városok a cégek a kamarák ötleteinek az összegyúrásával az országos mintegy 700 milliárd forintos keretből Bács-Kiskun megyébe minél több forrás érkezzen a kutatás-fejlesztést területére.
Kovács
Ernő kormánymegbízott kiemelte, hogy az előttünk álló hét év jelentős időszak
lesz a magyar kutatás és innováció szempontjából. Elmondta, hogy az uniós és a hazai források
koordinált, célzott és hatékony felhasználása teszi lehetővé, hogy hazánk a
kutatás-fejlesztés és az innováció területén központi szerepet tudjon
betölteni. A megyei S3 Megyei
Specializációk elnevezésű workshop lehetőséget ad a vállalkozóknak arra, hogy a
kutatóhelyekkel közösen gondolják át a megyei adottságokat és kötetlen vita
keretei között tekinthessék át a szakmai kérdéseket.
A csoportos megbeszélések folyamatsegítője és egyben a rendezvény háziasszonya dr. Ailer Piroska, a Kecskeméti Főiskola rektora volt. A konzultáció résztvevőit Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere köszöntötte. Az alpolgármester asszony kitért arra, hogy Kecskemét bővelkedik kreatív cégekben, a városban adottak a kutatási feltételek a Kecskeméti Főiskola hátterével, így bízni lehet abban, hogy a város innovatív szerepköre országos szinten is tovább fog növekedni.
A szakmai egyeztetések bevezetőjében elhangzott, hogy az S3 az Európai Unió egy új típusú, a kutatás-fejlesztési és innovációs folyamatok célzottabb támogatását lehetővé tevő, ezáltal a térségek tudásalapú gazdasági fejlődését a helyi lehetőségeket és igényeket jobban figyelembe vevő megközelítése. A stratégia elkészítésével azonosíthatóvá válnak a legjelentősebb fejlesztési lehetőséggel bíró helyi sajátosságok, melyek bázisán meghatározhatók majd a nemzeti, régiós és megyei prioritások. A stratégia elkészítése a Strukturális Alapok 2014-2020 közötti forrásfelhasználásának előzetes feltétele, ezért nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőséggel bír.
A
Megyei Kormányhivatal bevonásával, alulról építkező S3 tervezési folyamat
legfőbb célkitűzése, hogy a hazai KFI 2014-2020 közötti időszakra vonatkozó
térségi és nemzeti prioritásai a társadalom minden érintett körének bevonásával
kerüljenek kialakításra, majd azt követően egyeztetésre az Európai Unióval is.
A Nemzeti Innovációs Hivatal által koordinált szakmai konzultáción Bács-Kiskun megye innovatív vállalkozásai, kutatóhelyei, felsőoktatási intézményei, kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) döntéshozói vettek részt. A szeptemberben induló, közel két hónapon át tartó országos programsorozat kétfordulós szakmai és társadalmi konzultáció keretében valósul meg, a helyi döntéshozói és vállalkozói kör teljes bevonásával. A NIH és a megyei kormányhivatalok online felületen is lehetőséget biztosítanak arra, hogy a társadalmi egyeztetés minél szélesebb kör bevonásával valósuljon meg. Ennek érdekében a témához kapcsolódó információs anyag valamint kérdőív minden érdeklődő számára elérhető az S3 honlapon, az alábbi linken:
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.