2024.04.20, Szombat

Hatalmas sikerrel zárult az első Harmadik Kor Egyeteme program

2015.01.23. 13:50

"Tanulj a tegnapból, élj a mának, és reménykedj a jövőben. És maradjon meg mindvégig a kíváncsiság!" Albert Einstein szavaival köszöntötte a Harmadik Kor Egyetemének "végzős diákjait" dr. Szécsi Gábor tanszékvezető-igazgató január 23-án pénteken Kecskeméten Városháza dísztermében. Az oklevelek átadásán jelen volt Mák Kornél Kecskemét város alpolgármestere és dr. Nemeskéri Zsolt a Pécsi Tudományegyetem dékána.

Hirdetés

Kecskeméten indult el először a Harmadik Kor Egyeteme program melynek keretén belül közel 300-an kezdték el a Pécsi Tudományegyetem közreműködésével indított előadásokat hallgatni. Pénteken délelőtt a Városházán több, mint 210-en voltak jelen és vették át oklevelüket. 2013-ban keresték a lehetőséget, hogyan lehetne olyan képzési formát teremteni, ahol mindenki ismeretekhez juthat. Hiszen - mint azt az ünnepségen is elmondták- nem csak a testet a szellemet is táplálni kell. 

Mák Kornél alpolgármester elmondta,hogy nagyon sikeres volt a program. A közös együttműködést, amit elindítottak, mindenki komolyan vette és nagyon népszerű volt. "A tudás mindig fontos. Bármely életkorban képes az ember alkotni és tudást magába szívni. Az pedig remek új kapcsolatokat eredményezett, hogy a Pécsi Tudományegyetem Emberi és Felnőttképzési kara részt vett partnerként ebben a programban." A folytatás egyértelmű és a következő „tanévben” ugyanilyen létszámmal számolnak. 

Dr Nemeskéri Zsolt a Pécsi egyetem dékánja felidézte, hogy egy éve amikor a program indult és beléptek a színházterembe, azt érezte, hogy a teremben megjelent közel 300 ember, mind tanulni akar. A Pécsi Tudományegyetem gondozásában ez volt az első Harmadik kor egyeteme, ahol hétről-hétre remek előadásokat hallhattak a résztvevők. "Remélem, hogy mindenki érezte, és érzi, hogy az elmúlt egy évben az egyetem teljes jogú hallgatói, tagjai lettek. A program pozitív eredménye volt az is, hogy emberi kapcsolatok, barátságok teremtődtek, amik legalább olyan fontosak életünk során, mint az érdeklődés megtartása."

"Eljön az idő, amikor az egyetemek és főiskolák olyan tágra tudják nyitni kapuikat, hogy minden tanulni vágyó ember, kortól, nemtől függetlenül be tudjon rajta lépni és kapjon valamit abból a nemzedékről nemzedékre felhalmozott értékekből, amit tudásnak nevezünk. Hiszen a tudás hatalom. Kecskemét tett egy apró lépést a Harmadik Kor Egyetemével a nyitott egyetemi program felé. Egy olyan műhely színtere, ahol az oktató és hallgató közötti kapcsolatból mindkettőjük profitál. Nem véletlen, hogy ennek az egyedülálló kezdeményezésnek Kecskemét adott otthont. Hiszen a városvezetés tudja, hogy egy település akkor válik élhetővé, ha valamennyi polgárának képes a teljes, aktív élet lehetőségét nyújtani. Ennek az ideának az egyik alapja a teljes életen át tartó tanulás. Az olthatatlan tudásvágy és kíváncsiság pedig talán az örök fiatalság titka." -fogalmazott Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető – igazgató az ünnepségen.