2024.04.20, Szombat

Bács-Kiskun Megyéért díjban részesült Pintér József

2013.12.13. 14:34

Bányai Gábor a Bács-Kiskun megyei közgyűlés elnöke pénteken délelőtt a Keceli Flóra Virágfesztivál megnyitóján, ünnepélyes keretek között adta át Pintér Józsefnek a Pintér Művek tulajdonosának a Bács-Kiskun megyei Kossuth díjat!

Hirdetés


A megható átadásról a legtöbbet Kecel város polgármesterének és a megyei közgyűlés elnökének a beszédei mondanak:

Haszilló Ferenc Kecel polgármestere:

„Nagyon nagy büszkeséggel tölt el bennünket, hogy Pintér úr, a „Kecel díszpolgára” és az „Év vállalkozója” díj mellett magáénak tudhatja Bács-Kiskun Megyéért” díjat is.

Pintér József vállalkozói életútja, mint az sokak számára ismert, egy lyukas lábas forrasztásával kezdődött, ma atomerőművekhez tervez és gyárt berendezéseket. Pintér József legalább 150 magyarországi elsőséget mondhat magáénak, mint például az „Első magyar kapitalista” az „Első vállalkozó” ő kapta az első adószámot, és ő az első magán ember aki helikoptert vásárolt. Számtalan tisztség és kitüntetés mellett kiemelendő még, hogy Angliában az Évezred emberének választották, Amerikában az „Év embere” kitüntetést kapta. Pintér úr az igazi sikereit azonban Kecelen érte el. Itt töltötte gyerekkorát, itt alapított családot, és itt rakta le a vállalkozása első sikerkövét. Szívügyének tekint minden olyan kezdeményezést, ami Kecel város fejlődését szolgálja. Fontosnak tekinti, hogy minél több keceli embernek adjon munkát, és sosem gondolt arra, hogy vállalkozását más városba költöztesse el. Mindig is odafigyelt a közjólét szolgáló elképzelések felkarolására, a hagyományos városi programok, rendezvények támogatására, mint például a Flóra Virágfesztivál.

Egy város jövője, jövőjét sikeressé tételét a tudás mellett nagymértékben alakítja polgárainak aktivitása, a város iránti elkötelezettsége. Pintér Józsefet példaképként állíthatjuk, a keceli fiatalok elé. Hogyan kell vállalkozni, hogyan kell a munkával szemben alázatot tanúsítani, és hogyan lehet szeretni a szülőföldet.”

Bányai Gábor a Bács-Kiskun megyei közgyűlés elnöke

„Kedves Hölgyeim és Uraim!

Egy sokak által irigyelt ember szeretnék én is köszönteni. Sokan irigyelték a gyűjteményei miatt, irigyelték, mert komoly tehetsége volt a sikereinek az eléréséhez is. De mit irigyelünk azon, aki éjjel-nappal dolgozott? Mert azt lehet irigyelni, aki ügyes trükkökkel, privatizációval és még ki tudja mivel szerezte a vagyonokat, és teljesen más az, hogy ha valaki arra volt képes egy hosszú út után, hogy akár nyugodtan hátradőlve egy hatalmas kincset hagyhat egyszer majd örökéül. Őt tisztelni kell érte! Ha valaki egy dolgot elismerésre méltóan például egy sportoló, egy művész, néha akár egy politikus is elkövet, azért mindenféle díjakat szoktak adni. Én úgy érzem, ahogy felsorolta polgármester úr, hogy milyen díjakat kapott, és láttam is a kincsestárát Pintér József barátomnak, nem is tudom, hogy ez a díj, melyik sorba lesz, melyik alsó polcon lesz majd elhelyezve. Bár fémből van, több kilós bronz plakett, egy nehéz márvány alapzatra ráapplikálva.  

A megyei közgyűlés, minden esztendőben kiadja évek óta, több, mint két évtizede a megye legjobbjainak, sportolóknak, tanároknak, orvosoknak, művészeknek, agrár és ipari vállalkozóknak, különféle döntéshozóknak olyan díjakat, amelyek a révén a megye több, mint félmillió polgára kifejezi tiszteletét, hogy azaz ember, azaz asszony, az a férfi, mi jót és milyen sok jót tett a közösségért. Legyen az egy kis falu, vagy a megye legnagyobb városának a közösségéért.

Minden évben sok száz jelölt közül kell kiválasztani a díjazottakat. Ebben az évben a korábbiakhoz képest is nehezebb volt a döntők helyzete, hiszen nagyon komoly embereket jelöltek ezekre a komoly díjakra.

A legkomolyabb díjunk a „Bács-Kiskun Megyéért” díj, ez Bács-Kiskun megye Kossuth díja. Éppen azért, mert ez egy nagyon komoly díj, nem is szoktam engedni, hogy a különböző frakciók balról, jobbról és még ki tudja még honnét, beleszóljanak abba a kuratóriumi döntésbe, hogy kiket választunk ki ezekre a címekre.

Ezt a címet nem a politika döntötte el, hogy Pintér József barátunk is ebben a címben részesül, hanem egy 12 fős megválasztott komoly emberekkel, közszolgákkal, vállalkozókkal teli közösség döntötte el és egyhangú szavazással ítélték oda a díjat.

Hogy miért is döntöttünk így. Először is mert Pintér József keceli, aki ezt a várost gazdagítja. Mint a Pintér Művek alapítója, tulajdonosa, a megyénk fémiparában, de az ország fémiparában ipari robotok, atomerőművi berendezések, speciális gépek, alkatrészek, precíziós termékek gyártásával, több évtizede kimagasló vállalkozói sikereket ért el. A Pintér Művel nem tömegcikkek gyártását tűzte ki célul, hanem egyedi megrendeléseket teljesít, amelyekhez ha szükséges új gépeket fejleszt. A Pintér Művek neve ma már jól cseng az energetikai iparágban is.

Pintér József a saját üzeme területén hozta létre a közép-Európában egyedülálló, a régi korok és a közelmúlt emlékét idéző haditechnikai parkot, és hadtörténeti múzeumot, melyet évente több tízezren látogatnak. Pintér József saját tudásának, vállalkozó szellemének, munkabírásának köszönhetően lett sikeres ember. Bács-Kiskun megye egyik leghíresebb és legismertebb, legelismertebb polgára. Munkáját a következetesség, a céltudatosság jellemezi, mely hozzájárult ahhoz, hogy egy főleg mezőgazdasági profilú térségben, világszínvonalú gépipar bontakozhasson ki.

Kecel hírnevét, ismertségét is nagymértékben meghatározza ez a vállalkozás. A város neve szinte összeforrt a legismertebb vállalatával, a Pintér Művekkel. Ezért döntöttünk úgy, hogy nem életműdíjat adunk, hanem igenis szeretnénk arra ösztökélni Pintér Józsefet és családját, hogy folytassák és éppen ezért a Bács-Kiskun megyei közgyűlés a „Bács-Kiskun Megyéért Díjat” adományoz Pintér József úrnak, a keceli Pintér Művek tulajdonosának, érdemes és eredményes munkássága elismeréseként.”