2024.04.24, Szerda

Két Bács megyei korcsoport elsőség a félmaratonon

2016.09.12. 13:44

Szokatlanul meleg időben zajlott a 31. Wizz Air Budapest Félmaraton, amelyre összességében bő 15 ezren neveztek. A megyéből 139 férfi és 104 nő indult a versenyen, akik remekül helyt álltak.

A futóversenyek reneszánszát éljük, hiszen aki  egyszer rákap a futás ízére, nem tud vele leállni. A tegnapi viadalon 10 300 egyéni, összességében több mint 15 000 induló nevezett, külföldről pedig minden eddiginél többen, 77 országból 2200-an regisztráltak.

A megyéből 139 férfi és 104 nő nevezett.  Nagyon jól futott a 22 éves kecskeméti Galamb Csaba (Karc Klub), aki az abszolút sorrendben 7. lett, a korcsoportjában pedig a legjobb idővel zárta a versenyt (1:09:49). A nők között a 31 éves bajai Moczó Zsanett (Vasas SC) a női versenyben 6., a korcsoportjában 2. (1:23:46).

Galamb Csaba az abszolút sorrendben 7. lett. Fotó: futanet.hu
Moczó Zsanett a női versenyben 6. helyezést ért el.  Fotó: futanet.hu

A 14 éves kecskeméti Surányi Kristóf volt a legfiatalabb megyei futó (1:51:26),amivel  a korcsoportjában 18. lett. A legidősebb megyei futó az 66 éves izsáki Faragó Gábor, aki korcsoportja 33. helyezettje (2:20.56). A hölgyeknél a 65 éves bátmonostori Szerleticsné Faragó Erzsébet korcsoportjában első helyet szerzett (2:00:40).

A legidősebb megyei futó a 66 éves izsáki Faragó Gábor volt.  Fotó: futanet.hu

A félmaraton férfi versenyét harmadszor nyerte meg a kenyai Henry Kemboi, aki eddigi legjobb budapesti idejével, 1:05:39 órával ért célba. A legjobb magyar, ezzel az idei magyar bajnok a Rióban maratonon szerepelt Józsa Gábor, aki végül harmadikként futott be (1:07.44). A nőknél a szintén kenyai Christine Moraa Oigo diadalmaskodott 1:18:52 órával, több mint fél perccel megelőzve Kácser Zitát (1:19:25), aki Józsához hasonlóan szintén megvédte bajnoki elsőségét.